Jak si vyzdobit ložnici na Vánoce?

Druhý adventní týden je v plném proudu! Už vám obývák zdobí vánoční věnec, květináček s hvězdou a voňavé smrkové větvičky ve váze? Tak teď je na čase vyzdobit ložnici! Stačí pár drobností a bude se vám mnohem lépe spát. 

Nakupování dárků, pečení, vaření a úklid je sice tradiční vánoční starostí, ale také pořádný stres. Plnohodnotný spánek je proto klíčový. Zkontrolujte, jestli nemáte proleželou matraci a nepotřebujete novou.  Matraci pokud možno vyčistěte, pokud máte sundavací potah, tak ji vyperte, pokud ne, alespoň ji vysajte, případně otočte. Vysajte i smetí z čalounění, pokud máte čalouněnou postel.

Polštářky, dečky, nebo barevné povlečení

Postel si povlečte tím nejveselejším povlečením, co doma najdete. Červeným, zeleným, se sněhovými vločkami… A pokud nic takového nemáte – postačí vám i jednobarevný přehoz. Vánoční atmosféru vykouzlí i barevné polštářky, huňaté dečky, vánoční pyžamo nebo veselé papučky, které na vás vedle postele počkají celou noc a hned po ránu vás zahřejí.

Barevné polštářky,veselé povlečení či třeba přehoz vám zlepší náladu

Barevné polštářky,veselé povlečení či třeba přehoz vám zlepší náladu

Do moderního interiéru patři dřevo a šišky

V souladu s moderními trendy a oblíbeným skandinávským stylem musí být vánoční dekorace co nejpřírodnější. Ložnici si proto můžete vyzdobit smrkovými větvičkami, šiškami a jednoduchými, dřevěnými ozdobami.

Ke skandinávskému stylu patří přírodní dekorace, větvičky, šišky, dřevo

Ke skandinávskému stylu patří přírodní dekorace, větvičky, šišky, dřevo.

Probuďte se do vánoční atmosféry

Další doplňky už jsou jen na vás – můžete pracovat s tradiční červenou a zlatou, nebo stále oblíbenější stříbrnou a modrou. Pověste si na záclony decentní světýlka a uvidíte, že se vám ráno bude stávat mnohem příjemněji, do vánoční atmosféry. A ani se nenadáte a Vánoce jsou tady!

Nemusíte si ložnici zahltit - stačí pár drobností a hned se vám bude lépe a slavnostněji vstávat.

Nemusíte si ložnici zahltit - stačí pár drobností a hned se vám bude lépe a slavnostněji vstávat.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0