Jak vybrat dětskou rozkládací pohovku

Vybavujete-li dětský pokojíček a chcete, aby u vašeho syna nebo dcery mohli občas přespat kamarádi, vyplatí se investovat do dětské rozkládací pohovky. Přes noc nabídne skvělé útočiště na občasné přespání, přes den poslouží jako místo k odpočinku nebo hrám. Čtěte, na co všechno při výběru dětského gauče myslet.

Rozkládací pohovku kupujte na občasné přespání

Dětské rozkládací gauče obvykle nebývají určené na pravidelné spaní, proto je pořizujte spíše jako prostor pro občasné přespání. Skvěle se hodí třeba na chalupu, kam s dětmi jezdíte jeden nebo dva víkendy do měsíce. Přes den na pohovce můžou lenošit, přes noc spát. Složená pohovka navíc nezabírá tolik místa, což na chatě určitě přijde vhod.

Do dětských pokojů je pořizujte spíše jako doplněk ke klasické dětské posteli, na kterém mohou přespat kamarádi, strejdové a tety nebo prarodiče. Pokud byste chtěli koupit rozkládací pohovku na pravidelné spaní, přečtěte si náš dřívější článek, kde se tomuto tématu do hloubky věnujeme.

 

Pohovka Sára je příjemná na sezení i na spaní. Využijete i úložný prostor

Pohovka Sára je příjemná na sezení i na spaní. Využijete i úložný prostor

Volte nenáročný potah na údržbu

Při výběru dětské rozkládací pohovky myslete na to, že děti nejsou tolik zodpovědné jako dospělí a velmi rychle pohovku ušpiní. Proto se vyhněte světlým jednobarevným potahům a volte raději tmavší nebo vícebarevné potahy, na kterých není vidět každá šmouha. Ideální je potah se vzorem, který zapadne do dětského pokoje a zároveň skryje nečistoty. Potah by zároveň měl být lehce snímatelný, abyste ho mohli kdykoliv vyprat v pračce.

Pozornost věnujte také materiálu, ze kterého je potah vyrobený. Na trhu jsou dnes k dispozici velmi odolné materiály, které odolávají špíně a navíc je nemusíte čistit chemicky – stačí jenom hadřík a voda. Takové potahy jsou do dětského pokoje jako stvořené.

Rozklad pohovky ať je co nejjednodušší

Důležitým kritériem výběru dětské rozkládací sedačky je také složitost rozkládacího mechanismu. Volte takovou pohovku, která se rozkládá co možná nejjednodušeji, nevyžaduje příliš fyzické síly a zvládne ji rozložit i jeden člověk – vaše dítě. 

Až váš synátor poprvé pozve domů kamaráda a společně budou do noci koukat na filmy nebo hrát na počítači, určitě pak na vás nechce volat, abyste mu pohovku rozložili. Bude se chtít předvést a rozložit sedačku úplně sám.

 Na pohovce Clic Clack se dobře sedí a v případě potřeby ji rozloží i dítě.

Na pohovce Clic Clack se dobře sedí a v případě potřeby ji rozloží i dítě.

Zvažte také úložný prostor

Když kupujte dětskou rozkládací sedačku do menšího bytu, podívejte se, zda nabízí úložný prostor. Do toho pak můžete umístit hračky, sezónní oblečení nebo náhradní povlečení, které vytáhnete vždy, když na sedačce bude někdo přespávat.

Závěrem se nezapomeňte podívat, jak velká pohovka po rozložení bude. Jednomu dítěti na pohodlné přespání bohatě stačí plocha o šířce 70–80 cm, pro dvě děti je pak ideální šířka 130–140 cm. Při občasném nocování ale zvládnou i méně – vždyť přespání u spolužáka nebo spolužačky za to výjimečné nepohodlí určitě stojí.

 

 Pohovka Paul se dá rozložit, navíc má také úložný prostor.

Pohovka Paul se dá rozložit, navíc má také úložný prostor.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0