Jak zařídit, aby vaše ložnice vypadala jako z katalogu?

Perfektní ložnice je pro klidný a spokojený život důležitá. Ložnice navržené bytovými designéry by měly být nejen krásné na pohled, ale i perfektně funkční.Takovou ložnici si můžete sestavit sami. Inspirace a rady v tomto článku vás navedou na tu správnou cestu k ideální ložnici.

V ložnici trávíme téměř třetinu života a spánek velkou měrou ovlivňuje naše zdraví a náladu. Proto by všechno mělo být vyladěné do puntíku - pohodlná postel, příjemné barvy, zajímavé doplňky...

Jakou zvolit barvu?

Barvy a jejich soulad jsou důležité! Správný výběr barvy nastolí příjemnou atmosféru v ložnici a dopomůže ke klidnému spánku. Skvělá je například modrá, v jemném šedavém odstínu, která uklidňuje. Pokud se vám ráno těžko vstává, oceníte žlutou, která vás nabije energií. Skvěle se vám bude spát v jemné zelené i merunkově oranžové. 

Do menšího pokoje byste měli volit světlejší barvy, které prostor opticky zvětší a přispějí k jeho vzdušnosti. Pokud přece jen chcete zvolit výraznější barvu, jako je červená nebo oranžová, vymalujte jí pouze jednu stěnu. Zbylé stěny a doplňky vyberte ve světlejší a klidnější barvě.

Ložnici si zařiďte v barvách, které jsou vám příjemné. Na obrázku je postel George

Ložnici si zařiďte v barvách, které jsou vám příjemné. Na obrázku je postel George

Přírodní materiály dodají útulnosti

Kromě barev jsou důležité i materiály, jež se v ložnici objevují. Současnými trendy, které nejen že vypadají skvěle, ale také dopomáhají ke správné funkci ložnice, jsou různé přírodní materiály. Řeč je především o dřevě, kůži, vlně a bavlně. Dřevěné parkety přispějí k pocitu domova a klidu, dřevěné volte i skříně. Dřevo dodá ložnici punc jedinečnosti, protože každý kus nábytku z pravého dřeva má svoji strukturu a stárne dle svého.

Přírodní materiály, jako je například dřevo, vykouzlí v ložnici útulnou atmosféru

Přírodní materiály, jako je například dřevo, vykouzlí v ložnici útulnou atmosféru

Veselá čalouněná postel

Postel musí být nejen pohodlná a dostatečně prostorná, ale také krásná, aby nám dělala radost. Skvělou volbou jsou čalouněné postele, které nabízí velké množství barev a vzorů látek, které vaši ložnici rozzáří. Postel můžete doladit polštáři a povlečením z přírodních materiálů, které jsou nejen pohodlné, ale i stylově vypadají. Velký vlněný přehoz přes dodá ložnici šmrnc a v zimních měsících příjemně zahřeje.

Veselý přehoz a polštářky rozzáří celý pokoj. Čalouněná postel Anita

Veselý přehoz a polštářky rozzáří celý pokoj. Čalouněná postel Anita

Koberec ložnici zútulní

Pokud je váš byt nebo dům chladnější či je ložnice orientovaná na severní stranu, zvažte koupi kvalitního koberce. Není totiž nic horšího než vstát do nového dne došlápnutím na studenou podlahu. Pokud nechcete, aby vaše ložnice zela prázdnotou, rámečky s fotkami a jemně vonné svíčky budou skvělými doplňky.

Pokud se v ložnici nechcete cítit stísněně, nekupujte příliš mnoho nábytku. Snažte se také vyhnout umístění postele přímo u okna či v rohu. Nepodceňte ani výběr osvětlení. Do ložnice by měly patřit lampy s nastavitelnou silou záření. Silnější světlo pak můžete použít na čtení a tlumené světlo nechat zapnuté při romantickém večeru.

Držte se jednoho stylu

Aby vaše ložnice byla praktická a zároveň vypadala jako z katalogu, snažte se celou místnost udržet v jednotném stylu. Může to být styl moderní, rustikální či retro, důležité však je, aby ladil i s ostatními místnostmi ve vašem bytě či domě. Pokud tápete, a nevíte si rady, jak kombinovat různé kusy nábytku, zaměřte se na ložnicové sestavy

 

Ty vám zaručí, že vaše postel, noční stolek a komoda budou vedle sebe vypadat uceleně. Při výběru ložnicové sestavy mějte stále na paměti barevnost, materiál a velikost prostoru, aby nedošlo k tomu, že z ložnice vytvoříte tmavou místnost přeplněnou nábytkem.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0