Jaké jsou hlavní výhody čalouněných postelí?

Ložnice je místem, kam si chodíte odpočinout, relaxovat a užít si trochu soukromí. Je to taková malá oáza klidu, váš intimní prostor a měl by tak i působit. Být příjemným na pohled a především dokonalým místem pro spánek. Tohle všechno splní správně vybraná postel. Ta musí být kvalitní, pohodlná, musí dobře vypadat a hodit se do ložnice jak rozměry, tak designem a především má zaručit zdravý a kvalitní spánek, abyste každé ráno vstávali v dobré náladě a čilí jako rybičky.

Pokud se poohlížíte po posteli, která je nejen pohodlná, ale také hezká a barevná, nejspíše vás už zaujaly čalouněné postele. Čalouněné postele si zamilujete, i pokud si rádi čtete v posteli nebo se z postele díváte na televizi, případně pokud hledáte postel do dětského pokoje. Stejně jako každý kus vybavení domácnosti ale mají i čalouněné postele své klady a zápory. Jsou lepší než klasická postel? Sestavili jsme pro vás malé porovnání. Podívejte se s námi na výhody, ale i některé nevýhody čalouněných postelí.

Design

První nespornou výhodou je právě ono čalounění. Na rozdíl od obyčejnějších dřevěných postelí nebo postelí bez pelesti mají čalouněné postele v oblasti designu rozhodně navrch. Můžete si vybrat z široké nabídky materiálů, od látek až po syntetickou nebo pravou kůži a proměnit ráz pokoje na útulný nebo luxusní, přesně podle vaší chuti. Potahové látky seženete ve všech barvách, stačí si jen vybrat.

Čalouněná postel Elizabeth

Pohodlí

Tento parametr ocení hlavně ti, kdo si rádi čtou v posteli. O čelo čalouněné postele se dá pohodlně opřít, aniž by vás cokoliv tlačilo. Celá postel je měkká a příjemná a v ložnici vytváří útulnou atmosféru, čalounění je navíc velmi příjemné na dotek.

Bezpečí

Měkké čalounění potěší vedle dospělých i děti. Kromě toho, že v dětském pokojíčku působí vstřícně a vesele, uleví čalouněné postele od strachu, že se některé z vašich dětí zraní o roh pelesti. Celá postel je totiž měkká a polstrovaná, takže nebezpečí úrazu je na minimu jak u skotačících dětí, tak u dospělých, kteří potmě šátrají okolo jejích rohů.

Poškození a údržba

S větší náchylností k poškození se můžeme setkat především u levných čalouněných postelí. Potah čalounění těchto postelí se postupem času odře a ošumí, při vystavení slunci může barva blednout, kůže se poškrábe nebo popraská. Je proto potřeba vybírat postele s kvalitní potahovou látkou.

Čalounění vaší postele ocení pravidelnou údržbu. Jemný kartáč a vlažná voda se speciálním čisticím prostředkem nebo parní čištění vysavačem postačí a kdyby bylo potřeba většího zásahu, můžete si postel nechat přečalounit.

Výhody čalouněných postelí převažují. Pokud hledáte designovou postel v barvě a provedení přesně podle vašeho gusta, která je příjemná na dotek a s měkkými čely, čalouněná postel je přesně pro vás.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0