Poznejte výhody kontinentálních postelí boxspring!

Boxspringová postel Sawana Co je to boxspring postel?

Boxspring je konstrukce, která posteli propůjčuje nezaměnitelný vzhled. Poznáte ji hned na první pohled. Jejím charakteristickým znakem je celková výška, která dosahuje 60 až 70 cm, může však být ještě vyšší. Díky tomu se do postele dobře uléhá, ale také se z ní dobře vstává. Skládá se z více matrací, takže spaní na ní je pohodlnější a zdravější.

Složení postele

Postel typu boxspring se skládá z těchto částí:

  • základem postele je masivní rám doplněný o pružinovou matraci, díky tomu se rovnoměrně roznáší tlak absorbovaný nosnou matrací, zároveň je také ortopedickým a ventilačním podkladem pro hlavní matraci, jež celou plochou leží na této základně,
  • hlavní neboli nosnou matraci si každý spáč volí sám podle svých preferencí, může se rozhodnout pro optimální tuhost nebo zónování,
  • na nosné matraci leží topper, což je tenká matrace s pratelným potahem, vyrábí se z několika materiálů: paměťové pěny, studené pěny, latexu nebo biomateriálů,
  • na topper je vhodné položit ještě chránič matrací, který zabraňuje usazování prachu v matracích, což ocení nejen alergici, navíc je možné ho prát v pračce.

Můžete si vybrat, zda si zvolíte matrace napevno fixované nebo volně položené. Výhoda postele s napevno fixovanou matrací je ta, že matraci nemusíte separátně vybírat. Volně položené matrace se však lépe udržují (můžete je otáčet, větrat, vyměňovat).

Péče o jednotlivé části

Boxspringové postele jsou většinou celočalouněné a potah v drtivé většině není možné sundat. Postele jsou potaženy buď přírodními, nebo syntetickými tkaninami. Podle toho se liší i jejich údržba, na umělé materiály můžete použít třeba čistící pěny. Každopádně doporučujeme držet se v této otázce radami výrobce. Potah topperu pravidelně perte a matrace vždy při výměně povlečení vysajte, jednou za čas je vyvětrejte a otočte.

Postele boxspring s úložným prostoremBoxspringová postel Lambada

Postele boxspring můžete na našem e-shopu pořídit v různých velikostech, dostupná je mimo jiné velikost 160x200 cm a také velikost 180x200 s úložným prostorem.

Úložný prostor může být přístupný z bokou nebo od nohou. V tom případě však musí postel disponovat výklopnými rošty. Možnost úložného prostoru je praktická, můžete do něj totiž uložit lůžkoviny, ale i sezónní oblečení nebo jiné objemnější předměty. Ocení ho zejména obyvatelé menších bytů, kteří potřebují využít každičký kousíček místa.

Výhody postelí boxspring

  • Díky vyšší ložné ploše ležíte dál od země, takže nevdechujete prach a další nečistoty držící se při zemi.
  • Celková výška postele usnadňuje ulehání i vstávání.
  • Topper je položený na obou matracích, takže vyplní mezeru, která mezi matracemi je.
  • Nosnou matraci si zákazník může vybrat přesně podle svých potřeb.
  • Vysoké čelo postele umocňuje zážitek z relaxace.

Nabídka na našem e-shopu nabízí celou plejádu barevného provedení. Vybírat můžete z látkového čalounění, ale naleznete zde i moderní čalounění eko kůží. Pokud upřednostňujete českou kvalitu, vybírejte z boxspringových postelí od českého výrobce Blanář. O tom, jak jsou tyto postele pohodlné, se můžete přesvědčit na některé z našich kamenných prodejen, kde vám tým odborníků pomůže mimo jiné i s výběrem nejvhodnější matrace.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Nákupní košík

0 ks / 0