GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat ložnici

Chystáte se pořídit si novou ložnici nebo vyměnit již dosluhující postel a skříně za nové? Výběr nábytku rozhodně neuspěchejte. Ač se to nemusí zdát, ložnice je jednou z místností, kde během svého života strávíme nejvíce času. Sice jej „pouze“ prospíme, ale právě proto je důležité usínat pohodlně a probouzet se odpočatí.

Jak vybrat ložniciPři výběru ložnice dejte především na svůj úsudek! Nábytek je v dnešní době možné nakombinovat tak, abyste maximálně využili prostor, který Vám pokoj dává. Především v panelových bytech mnohdy místa nazbyt není, a proto je člověk rád, pokud má kam umístit postel, skříň a alespoň úzkou komodu na šaty.

Nicméně ani nedostatek místa není překážkou k útulnému a plně funkčnímu vybaveníLožnicový nábytek lze pořídit v různých dekorech – od světlých variant v provedení dřeva javor, buk, bílá či velmi oblíbený dub bardolino až po tmavé odstíny dřeva švestky, kaštanu nebo antracitové barvy. Pokud máte ložnici vymalovanou či vytapetovanou do výraznějšího barevného odstínu, nemusíte se rozhodně bát zvolit kontrastní provedení nábytku. 

Postele, matrace a rošty

Základem každé ložnice je vždy kvalitní postel. Ať už si budete vybírat jednolůžko nebo manželskou postel, nedbejte žhavých novinek trhu a neúprosného diktátu módy, ale vybírejte podle svých vlastních požadavků a preferencí. Doma to budete právě vy, kdo bude na posteli každý večer usínat a ráno probouzet. 

Při výběru postele můžete zvolit mezi klasickou dřevěnou postelí nebo čalouněnou postelí. Zde záleží především na vkusu, ke kterým typům budete tíhnout. Všeobecně lze čalouněné postele doporučit především tam, kdy chcete využívat úložný prostor a příliš se netrápit s výběrem těch správných roštů a matrací. 

Celočalouněná lůžka jsou běžně dodávány v kompletu, tj. i s očalouněnou matrací na rámu, jež je součástí postele. Podle konkrétních typů si můžete navíc vybírat postele, které umožňují polohování v oblasti hlavy, což docení zvláště vášniví „posteloví čtenáři“. Naklopením části matrace získáte oporu pro horní část těla a nemusíte tak hledat krkolomné polohy, ve kterých byste mohli v klidu dočíst kapitolu své oblíbené knížky. 

Postele, matrace a rošty

Jestliže si chcete dát na výběru postele skutečně záležet a přizpůsobit lůžko kompletně Vaší postavě, zvolte dřevěný rám postele, ke kterému si vyberete zvlášť rošty a matrace. Lamelové rošty jsou koncipovány na různá zatížení, a proto je třeba brát ohled především na počet lamel a maximální nosnost roštu. 

Kvalitní lamelové rošty obsahují až 42 lamel, které bývají uloženy ve výkyvných kaučukových pouzdrech a umožňují tak optimální vyrovnávání jejich zatížení. Maximální nosnost roštu je závislá od typu a výrobce. Pokud si nejste jisti, neváhejte se raději vždy před nákupem poradit.

Při výběru roštu zvažte, zda budete chtít využít možnosti jejich vyklopení (pro přístup do úložného prostoru postele) či polohování v oblasti hlavy, nohou. Speciální komfort dávají elektrické rošty, jejich polohování můžete ovládat pomocí připojeného ovladače. (Tyto typy roštů se hodí nejen pro starší osoby, které mají problém s pohybovým aparátem.)

Jestliže jste se probojovali ke svému favoritovi mezi rošty, zbývá vybrat už jen matraci. Ač se může pro některé zdát výběr té správné matrace téměř nadlidským činem – není třeba zoufat. Existují tabulky, dle kterých si můžete podle své váhy a výšky vytipovat ideální matraci. Záleží však zase především na osobním pocitu, který získáte až poté, co si na matrace lehnete.

Rozhodně se tedy nebojte matraci pořádně vyzkoušet. Pokud trpíte zdravotními problémy, popř. jste alergiky, vybírejte ze speciální nabídky zdravotních matrací či matrací pro alergiky, které nepoužívají chemická lepidla.

Nabídka ložnicových programů