GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jak vybrat pracovní desku

Mezi nejvíc namáhané části kuchyně určitě patří pracovní deska. Ta by měla kuchyň designově doplňovat, ale zároveň by měla být nejkvalitnější částí této sestavy. Důležitým aspektem, který ovlivňuje výběr je také snadná údržba. Pracovní deska na kuchyňskou linku by měla být jednolitá, bez hrubé povrchové úpravy. Každá prohlubeň totiž znamená zachytávání nečistot

Vhodný materiál pro výrobu pracovní desky

Funkci a vzhled kuchyňské pracovní desky ovlivňuje materiál, ze kterého je vyrobena. Mezi nejpoužívanější materiály patří lamino. Desky z laminátu můžete koupit v několika různých tloušťkách. 

Výhody lamina 

široký výběr vzorů: dřevo, kámen, mramor, beton a další

nízká pořizovací cena

odolnost proti vysokým teplotám

voděodolnost

jednoduchá údržba

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laminátové pracovní desky se vyrábí lepením dřevěných třísek pomocí syntetických pryskyřic při vysoké teplotě a tlaku. Hladkého povrchu se dosáhne tzv. laminováním – jedná se o nalepení papíru, který je napuštěný pryskyřicí. 

Výška umístění kuchyňské pracovní desky

Standardní výška umístění pracovní desky je 90 cm, ale záleží také na vaší výšce. V obchodě se také často setkáte s výškou 85 cm

Výška postavy v cm Výška pracovní desky od podlahy v cm
150 - 160 82
160 - 170 86
170 - 180  91
180 - 190 94

 

 

 

 

 

 

 

 Dřez

Nedílnou součástí pracovní desky je také dřez. Nejčastěji se dřez umisťuje ve výšce 100 cm. Tato výška se však také mění v závislosti na výšce vaší postavy. Optimální výšku, která vám bude vyhovovat, zjistíte tak, že položíte dlaně na dno dřezu a vaše záda budou v rovné poloze. Pokud se chcete dozvědět, podle čeho vybírat kuchyňský dřez, přečtěte si článek Jaké provedení dřezu zvolit.

Hloubka a tloušťka kuchyňské desky

Nejběžnější hloubka, se kterou se setkáte, je 60 cm. Pokud to však vaše kuchyň dovoluje, můžete mít i desku s větší hloubkou, která se pohybuje mezi 65 – 70 cm. Výhodou této hloubky je zvětšení pracovního prostoru. Pokud byste však chtěli hloubku ještě větší, budete mít pravděpodobně problém se zhoršeným přístupem k horním skříňkám. Tloušťka laminátový pracovních desek je nejčastěji 28 – 30 mm, ale doporučuje se také tloušťka 38 mm.

Náš tip

Barevné nebo strukturované pracovní desky mohou zdůraznit nebo potlačit celkový dojem z kuchyně. Pokud si vyberete desku, která bude mít výrazný barevný tón, měli byste zvolit světlejší zadní obklad. Tmavá nebo matná deska bude vyžadovat lepší osvětlení.