GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jaké jsou nejlepší plánovače interiérů

Při zařizování bytu či domů nemusí být pro každého z nás jednoduché představit si, jak bude v obývacím pokoji vypadat obývací stěna či sedací souprava, v ložnici nedokážeme odhadnout nejlepší místo pro umístění manželské postele či šatních skříní a to nemluvíme o sestavení kuchyňské linky.

Pokud nechceme hned na začátku sahat po službách architektů a designerů, mohly by nám v prvním kroku pomoci interiérové plánovače, které jsou k dispozici i volně ke stažení na internetu. Máme pro vás pár tipů, kde je najdete.

Interiér či exteriér - žádný problém

Plánovací programy jsou speciální aplikace, které pomáhají nám obyčejným smrtelníkům s navrhováním interiérů a exteriérů.  Nemusíte nikam chodit, pěkně v pohodlí domova můžete vyzkoušet, jak by váš pokoj vypadal s novým nábytkem, kde byste ho mohli postavit a jestli se vám vůbec vybraný nábytek do bytu vejde...

Většina programů má v sobě zabudováno velké množství různého nábytku, že si dokážete sestavit v plánovači skoro celý byt či dům včetně terasy či zahrady. Programy zobrazují většinou jen 2D zobrazení prostoru,  lepší  programy (většinou už samozřejmě také placené) umí nabídnout i pohled 3D a virtuální procházku navrhované místnosti.

 

Plánovač nenahradí lidské oko a rozum

Pozor! Plánovače jsou dobrými pomocníky, když si chcete udělat první představu o rozložení nábytku. Jakmile si uděláte obrázek, jak by váš pokoj mohll vypadat, určitě doporučujeme obrátit se na odborníky a svůj návrh zkonzultovat. Vyvarujete se tak zbytečných chyb. Rady a zkušenosti odborníků jsou přece jen občas k nezaplacení...

Jak plánovače fungují?

Orientace v plánovacích programech určitě není složitá. Do aplikace musíte jen zadat přesné rozměry interiéru, který chcete plánovat. Čím více budete přesní, tím přesnější výsledek z programu získáte a tím lépe zjistíte, jak velké kusy nábytku můžete pořídit.

Plánovače ke stažení

Existuje řada plánovacích programů, které se liší svými funkcemi, ovládáním, cenou a také samozřejmě výstupy, které z nich získáte. V současné době si můžete získat plánovací programy od těch zcela zdarma až po profesionální plánovače, u kterých si již ale za licenci připlatíte.

Google SketchUp

Jednoduše ovladatelný, intuitivní a efektivní. S plánovačem Google SketchUP si můžete navrhnout vybavení pokoje, celého domu,  dokonce  nakreslit půdorys budoucí stavby. Výsledek si pak projdete a svým blízkým předvedete v 3D provedení. Stáhnout si ho můžete zdarma zde

 

plánovač interiérů Google

 

KitchenDraw

Plánovací program KitchenDraw je všestranný nástroj a lze jej nasadit i pro profesionální použití. Aspoň tak jej charakterizují jeho autoři. Můžete snadno vytvořit komplikované místnosti se šikmými stropy v podkroví, zakulacené zdi, trámy, schody, sloupy, atd. a vybavit je dle potřeby. I tento program si můžete vyzkoušet na stránkách www.kitchendraw.com, kde si jej můžete vyzkoušet i stáhnout.

 

 

Room Arranger

Opět jednoduchý a snadno ovladatelný program s 2D a 3D náhledem. K dispozici je verze v češtině. K jeho výhodám patří univerzálnost (hodí se pro plánování všech typů prostoru) a velká databáze objektů (nábytku), ze kterých můžete vybírat. Když nenajdete, co by se Vám hodilo, můžete vytvořit své vlastní objekty, a ty pak sdílet s ostatními uživateli.

Nejnovější verzí ke stažení je Room Arranger 5.6

 

Hledáte inspiraci pro váš domov? Přemýšlíte, jaký nábytek pořídit do kuchyně, obýváku, ložnice nebo dětského pokojíčku? Inspirujte se naším moderním nábytkem, který vašemu domovu bude slušet.