GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Jakou barvu do interiéru

Barvy hrají velkou roli a existuje řada důvodů, proč v konkrétním interiéru použít tu či onu barvu. Každá barva má totiž své vlastnosti, které ovlivňují to, jakým způsobem barvu vnímáme my sami a jak působí v prostoru.

Podívejme se tedy na to, kam s barvami v interiéru.

Žlutá

Žlutá barva je tradičně spojována se sluncem. Je veselá, spontánní a přátelská. Je nejnápadnější a nejvíce oči přitahující barva. Kombinace světle žluté a šedé působí schopně a inteligentně. Hodí se do místností, které chceme zesvětlit a oživit. Žlutá je vhodná do koupelny, kuchyně, předsíně nebo chodby.

Žlutá podporuje soustředění a tvůrčí činnost. Máte-li děti školou povinné a nebo pracujete sami z domova, tak nezapomeňte využít žlutou dodětského pokoje a nebo do své pracovny.

Kuchyňská linka

 

Oranžová

Oranžová barva má své příznivce i odpůrce. Barva je velmi příjemná, veselá, povzbuzující a přátelská. Je reprezentována škálou jemných tlumených tónů od meruňkové, přes syté tóny, až po tlumené zemité odstíny. Oranžová je srdečná, energická, aktivní, sportovní a mladistvá.

Do ložnice využijte spíše jemnější tóny oranžové, např. odstín broskvové a meruňkové barvy. Výrazné odstíny oranžové použijte v jídelně a podpoříte tak chuť k jídlu. Do obývacího pokoje, pracovny či dětského pokoje využívejte oranžovou barvu spíše na doplňky (koberce, obrazy, keramika). Doporučujeme kombinaci syté či jasné oranžové společně s  barvou zemitou (tm. hnědou), černou, bílou a nebo šedou.

Ložnice

 

Červená

Červená je silná a energická barva. Symbolizuje tep života, spojujeme si ji s barvou krve a s ohněm. Jasné odstíny červené jsou teplé, vášnivé a mocné. Hodí se do koupelen a kuchyní, stejně jako do předsíně. Povzbuzuje stejně jako oranžová chuť k jídlu. Vyvarujte se však ladění do příliš sytě červených barev. Červená barva všeobecně podporuje agresivitu a neměla by být použita v dětských pokojích a ložnicích. Detaily červené barvy vyniknou v kombinaci s tmavým nábytkem.

Vínová barva podpoří tradiční vzhled kuchyně, obývacího pokoje či pracovny.

Kuchyňská linka

 

Fialová

Fialová vždy symbolizovala vznešenost a odvahu. Nepatří mezi základní barvy, přemosťuje mezeru mezi červenou a modrou, a proto se těžko doplňuje.

Jemné odstíny jako šeříková či levandulová se dobře hodí do romantických koupelen nebo obývacích pokojů. Naproti tomu tmavší odstíny se budou vyjímat v dobově zařízené jídelně, kde je vhodné ji zkombinovat s krémovou či velmi světle žlutou.

Čím více se blíží fialová barva k modré, tím klidněji působí, je konzervativní a důvěryhodná. Naopak čím je blíže k červené, tím víc je exotická, tajemná, romantická a ženská. V kombinaci s modrozelenou, žlutou nebo červenou se stává jasnější a exotičtější.

Ložnicový systém Indigo

  

Modrá

Modrá barva je nejoblíbenější barvou na světě a také proto ji nacházíme v široké škále odstínů a nádechů. Čím se modrá barva stává hlubší, tím stoupá její síla. Tmavé a hluboké odstíny modré (např. námořnická modrá) jsou spojovány se zralostí a autoritou, vyjadřují sílu a spolehlivost.

Modrá je barvou naděje, víry, harmonie a míru. Je klidná a snadno se kombinuje s velkou škálou odstínů jiných barev. Zklidňuje přesvětlené místnosti. Hodí se do dětského pokoje nebo kuchyně.

Dětský pokoj


Modrozelená

Kombinujeme-li klidnou náladu modré s živostí zelené, dostáváme krásnou akvamarínovou a tyrkysovou barvu. Modrozelené barvy vykouzlí klid a pohodu tropických moří. Připomínají mládí a energii, klid a vyrovnanost.

Odstín, který přechází už do zelena  (akvamarín) se dobře vyjímá v koupelnách. Pokud máme jemné odstíny modré, je dobré je zkombinovat s krémovou, bílou, jasně růžovou či žlutou. Pokud zvolíme studenější odstíny modrozelené, měli bychom ji kombinovat s kontrastními teplými odstíny.

Koupelna

 

Zelená

Zelená symbolizuje přírodu, růst, obnovu a hodnoty. Je vyrovnaná a harmonická. Jasně zelené odstíny navozují pocit aktivity, sebevědomí, vzrušení a změny. Tmavé odstíny zelené přinášejí klid a pohodu. Zelená se hodí téměř do každého prostoru a lze kombinovat v podstatě s každou barvou (pozor na odstíny jednotlivých barev při kontrastní kombinaci). Pro svůj zklidňující účinek je nejvhodnější do interiéru ložnic.

Bledé odstíny zelené dobře opticky zvětší prostor, proto je vhodné je používat do malých prostor jako je koupelna či chodba. Tmavé odstíny jsou hodně syté, proto by měly být používány pouze v místnostech s jasným denním světlem a je nezbytné ji zjemnit kombinací s bílou či krémovou.

Obývací pokoj Clipper

 

Žlutozelená

Žlutozelená je intenzivní a jasná barva připomínající přírodu. Přináší svěžest jara a důvěrného pohodlí zelené trávy. Pokud máte domaposilovnu, na tuto barvu určitě nezapomeňte! Ale využít ji můžete ve společenské místnosti, obývacím pokoji i v pokoji dětském. Podporuje přátelskou atmosféru. 'Rada lidí si tuto barvu oblíbilo pro její svěžest i ve svých ložnicích.

Ložnice

 

Hnědá

Stejně tak jako šedá, černá a námořnická modrá, působí hnědá konzervativně, ale je více nenucená a přátelská. Hnědá barva je působivá v kombinaci s modrozelenou, se světle fialovou a s lehce růžovou působí kultivovaně.  

Velmi příjemně vypadá, pokud tmavohnědou doplníme světlými odstíny hnědé a doplníme ji barvou oranžovou, bílou nebo krémovou.Vhodná do obývacích pokojů (nezapomeňte však na světlé doplňky a dobré světlo).

Obývací pokoj

 

Bílá

Bílá působí důvěryhodně, ale také sterilně. Bílá spolu s béžovou barvou patří mezi neutrální barvy, které lze snadno kombinovat s ostatními barvami.  Bílou vždy kombinujte s ostatními barvami sytějších odstínů. Trend, že místnosti museli být bílé, je už díkybohu dávno pryč. Nebojte se kombinací barev a barvy bílé experimentovat.

Ložnicový systém

 

Šedá

Šedá není nudná. Zajímavě působí kombinace s aktivnějšími barvami, jako jsou žlutozelená, červená nebo červenofialová. V poslední době je oblíbená na barvu zdí a volbou doplňků a nábytku v bílé, oranžové, červené či žluté barvy (záleží na odstínu šedé). 

Šedá je na zdi vhodná jak ve světlých, tak i tmavších odstínech. Čím tmavější odstín, tím více investujte do sytějších a zářivějších doplňků. Využití najde  ve světlých pracovnách, obývacích pokojích, ale také i v kuchyních (šedá barva na zdi spolu s červenou kuchyňskou linkou určitě zaujme).

Sedací souprava Play