GARANCE SPOKOJENOSTI - 30 dnů na vyzkoušení sedačky

Doprava ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Matrace pro zdraví spánek - nejlepší cena na trhu

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Tato část v současné době neobsahuje žádný obsah.

DOPRAVA ZDARMA - NAKUPUJTE ONLINE

Z čeho se skládá polohovatelná postel? Základem je kvalitní rošt

Také patříte mezi ty, kdo rádi lenoší v posteli s knížkou nebo si občas pouští před spaním televizi? Zapomeňte na kupení polštářů na sebe a raději vyzkoušejte polohovatelnou postel. 

Polohovatelná postel je samozřejmostí v domácnostech, kde se nacházejí méně pohyblivé osoby nebo lidé dlouhodobě upoutaní na lůžko. Polohovací postel ale ocení i ti, kdo zbožňují snídani do postele, čtení knížek či sledování televize z postele.

Základem je polohovací rošt

Základem polohovací postele je speciální rošt, který je možné stavět do různých poloh. Takové rošty jsou většinou lamelové či talířkové a můžete je polohovat zejména v oblasti pod hlavou, oblasti zad nebo nohou. Polohovací rošty musí být kvalitní, proto se při výběru soustřeďte na materiál, maximální nosnost, možnosti regulace posuvníků a také počet lamel, pokud se jedná o lamelový rošt. Podívejte se, na co se soustředit při výběru roštu.

Polohovací rošt saturn má velice pevný rám, pět výztuh v oblasti beder a 28 lamel

Polohovací rošt Saturn má velice pevný rám, pět výztuh v oblasti beder a 28 lamel v pružných pouzdrech

Mechanické nebo motorické ovládání

Polohovatelný rošt můžete ovládat buď mechanicky nebo pomocí ovladače. Motorické ovládání je vhodné zejména pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko, které si polohu potřebují upravovat často. Nepotřebují žádnou sílu, ani zbytečné pohyby navíc. Pouze stisknou tlačítko na ovladači a vyberou si vhodnou polohu pro záda a nohy. 

Pokud si však pořizujete polohovací rošt jenom pro čtení či relax v posteli, vystačíte si s mechanickým roštem, který je levnější. 

Matrace musí být kompatibilní

Pozor, na pohyblivý rošt můžete umístit pouze kompatibilní matraci! Nehodí se matrace pružinové ani taštičkové. Vhodné jsou matrace pěnové, protože jsou elastické a snadno se ohnou a posléze vrátí do původní polohy. O něco lepší je ale matrace latexová, která se snadno přizpůsobuje a má dlouhou životnost.

Ať už se poohlížíte po polohovací posteli s pohyblivým roštem ze zdravotních důvodů, nebo je pro vás důležitá dokonalá relaxace, vybírejte pečlivě, ať vám postel slouží přesně podle vašich představ.