128 433 nábytku ihned k odeslání

354 zákazníků právě nakupuje

Filtrovat

Filtr výrobků

Ceny

Od:
Do:

Šířka (cm) 0

Hloubka (cm) 0

Více

Převládající barva 0

Prostorová orientace 0

Potahový materiál 0

Styl 0

Rozkládací 0

Zákazníci právě nakoupili

Na každodenní spaní

Pořizujete si rohovou sedačku na každodenní spaní? Poradíme vám, jak vybrat tu pravou. Většina rohových sedaček se sice dá na lůžko rozložit, ale pokud na něm chcete každou noc spát, musí být kvalitní, pohodlné a snadno se rozkládat. 

Jaký zvolit typ rozkladu?

Sedačka pro každodenní spaní se musí snadno a rychle skládat a rozkládat, abyste nad tím denně netrávili hodinu. Také musí mít zabudovanou kvalitní matraci, aby vás nebolela záda.

 • Typy rozkladu pro každodenní spaní
  • Vysouvací zásuvka s rozkladem – matraci vysunete z vysouvací zásuvky, kterou tažením na madlo zvednete do výše sedací části. Hodí se pro každodenní spaní
  • Francouzský rozklad – lůžko se ukrývá přímo v sedací soupravě
  • Belgický rozklad – součástí sedačky je nůžkový mechanismus, kterým vyklopíte tenkou matraci na kovovém lehátku. Tento typ rozkladu byl populární v minulém století, dnes se již příliš nepoužívá.
 • Typy rozkladu pro občasné spaní
  • Sklopná záda – sedačku rozložíte posunutím sedací části a sklopením opěráku. Pokud máte sedačku úplně u zdi, musíte ji nejprve odsunout. Hodí se pro příležitostné spaní.
  • Dvě matrace na sobě – sedačka se skládá ze dvou matrací na sobě. Rozložíte ji odsunutím opěrných vycpávek, vysunutím úložného prostoru a překlopením vrchní matrace. Hodí se pro příležitostné spaní.
  • Systém Click Clac – rychlý rozklad sklopením opěradla, typický pro malé rozkládací sedací soupravy, na příležitostné spaní

Jaký zvolit materiál sedačky?

 • Čalouněné – Sedačky čalouněné látkou nabízejí nejvíce možností – libovolně si můžete vybírat nejen mezi barvami a vzory, ale i mezi různými druhy látek. Zvolit tak můžete třeba technologicky vyspělé mikrovlákno, které se nešpiní, hebký mikroplyš a podobně.
 • Kožené – Kůže nikdy nezklame. Působí luxusně v jakémkoliv interiéru a při správné péči vydrží na věky. Je ale dražší a v zimě je studená, než si ji zahřejete.
 • Eko-kůže – Pokud se vám kožený design líbí, ale nechcete utratit příliš vysokou částku, můžete vyzkoušet eko-kůži, levnější alternativu ke kůži. Vzhledem se pravé kůži velmi podobá, stejně tak jako vlastnostmi. Má ale o něco kratší životnost.

Úložný prostor, polohovatelné područky a podhlavníky

Příjemným bonusem, který u většiny rohových sedaček najdete, je velkorysý úložný prostor, schovaný pod otomanem. Rohová sedačka toho ale může mít daleko více – třeba podhlavníky, které uleví vašemu krku, polohovatelné područky a další vychytávky, které zvýší komfort sedačky.

Jakou zvolit barvu?

Co člověk, to odlišný vkus. Přesto ale existuje soubor pravidel, kterými se vyplatí řídit. Jako například to, že tmavá prostor zatemňuje, světlá zvětšuje, kontrastní barva by měla být jen jedna. Podívejte se na naše tipy, jak vybrat barvu sedačky a najděte to pravé.

Levý nebo pravý roh?

U některých sedaček je orientace rohu univerzální, ale neplatí to vždy. Před koupí si proto zkontrolujte, jestli je roh levý nebo pravý.

Rohovou nebo jiný tvar?

Zjistili jste, že vám rohová sedačka nevyhovuje? Potom se můžete podívat na:

Podívejte se na náš návod, na co se při výběru rozkládací sedačky soustředit. Levné sedací soupravy rohové rozkládací najdete zde.


Filtrovat

Nákupní košík

0 ks / 0 

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky